Logo

Pukec hra pro všechny / Play Train (2016)

Pukec hra pro všechny / Play Train (2016)

Závěrečná zpráva o průběhu II. části mezinárodního projektu ,,Pukec hra pro všechny – Play Train“

6. 11. - 11. 11. 2016

Mezinárodního projektu ,,Pukec hra pro všechny – Play Train“ se účastní 20 studentů oboru truhlář z německé školy Reichspräsident – Friedrich – Ebert – Schule www.e-g-p.org, také 8 studentů dřevařských oborů a 4 studenti oboru Informační technologie z české Střední průmyslové školy a středního odborného učiliště Pelhřimov www.spssou-pe.cz.
 
Samotný projekt probíhá v truhlářských dílnách v Hombergu (Efze) SRN. Studenti společně zhotovují 2 dřevěné lokomotivy a 7 vagónků pro děti z mateřských škol. Zvoleným materiálem je masivní borovice a překližka. Na 3D tiskárně vyrábíme z ABS plastu čísla na jednotlivé vagónky a lokomotivy. V mezinárodních týmech pracují 2 němečtí a 1 český student. Komunikačním jazykem je angličtina a němčina.

Do německého města Homberg (Efze) jsme přijeli přes Chomutov, Chemnitz a Erfurt. Po příjezdu jsme se ubytovali v hotelu Felsenkeller, kde nás čekala společná večeře.

V pondělí byl zahájen samotný projekt. Nejdříve studenti utvořili mezinárodní skupiny - týmy, jejichž úkolem bylo společně vyrobit dřevěné korpusy a rámy. Každá skupina obdržela výkresy i připravený materiál. Odpoledne jsme navštívili místní firmu Ehring, Kindermobel, která se zabývá výrobou dřevěného nábytku a hraček pro děti.

V úterý dopoledne jsme pokračovali na výrobcích a odpoledne jsme vyrazili na výlet města Kassel, kde proběhla prohlídka centra města.

Ve středu byli žáci dřevařských oborů na odborné praxi ve firmách s kolegou ze skupiny. Studenti oboru Informační technologie předváděli německým studentům ve škole ve městě Fritzlar 3D tiskárnu a vysvětlovali princip 3D modelování a 3D tisku.

Ve čtvrtek jsme dopoledne dokončili výrobek a odpoledne byla exkurze ve skladu nových dílů OTC VW. Následně byla prohlídka pivovaru Hütt u Kasselu, kde jsme pak společně povečeřeli.

V pátek dopoledne jsme slavnostně předali výrobky dětem z mateřských škol a po obědě jsme vyrazili domů.

Velmi děkujeme za podporu panu řediteli, Česko-německému fondu budoucnosti, Kraji Vysočina a městu Pelhřimov!

Rostislav Kostka, David Reinhart, Věra Tokarčíková


Závěrečná zpráva o průběhu I. části mezinárodního projektu „PUKEC“

19. 6. – 25. 6. 2016

V týdnu od 19. 6. do 25. 6. 2016 jsme na naší škole přivítali studenty a učitele z partnerské školy z německého Hombergu: Reichspräsident – Friedrich – Ebert – Schule. Mezinárodním projektem „PUKEC – hra pro všechny“ jsme navázali na naši dlouholetou spolupráci.

I letos se k 9 studentům z dřevo oborů, kteří pracovali na projektu, připojili také 4 studenti oboru Informační technologie, kteří za pomoci 3D tiskárny vyráběli pukce (žetony) v různých barvách.

První den jsme přivítali naše přátele z Německa – 7 žáků a 2 učitele – na vlakovém nádraží v Táboře. Druhý den se žáci seznámili s našimi dílnami a průběhem celého projektu. Byl zahájen i tisk pukců (žetonů) na 3D tiskárně. Odpoledne měli studenti volný program. Třetí den probíhala práce v dílnách a v učebně č. 11 na 3D tiskárně. Odpoledne podle plánu proběhla exkurze do města Kamenice nad Lipou (prohlídka zámku, muzea, školy). Čtvrtý den probíhala práce na dílnách a v učebně č. 11 a vše muselo být dokončeno a připraveno na předání. Ve čtvrtek proběhlo na Městském Úřadě v Pelhřimově slavnostní předání hry PUKEC základním školám z Pelhřimova a okolí. V pátek následoval celodenní výlet do Jindřichova Hradce.

Závěrem bychom rádi poděkovali za finanční podporu Českoněmeckému fondu budoucnosti, městu Pelhřimov a panu řediteli Mgr. Pavlu Hlaváčkovi za velkou podporu tohoto projektu. Tento projekt měl nejen velký přínos pro naší další spolupráci s německými partnery, ale hra PUKEC přinese také radost dětem a dospělým.

Věra Tokarčíková, Ing. Rostislav Kostka, Lukáš Tříska, Ing. David Reinhart


Fotodokumentaci z celého projektu naleznete v galerii.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru