Logo

Středoškolský atletický pohár – krajské kolo

V úterý ráno se před školou sešlo jedenáct závodníků – atletů. Po mnohaleté přestávce jeli závodit na krajské kolo Středoškolského atletického poháru do Jihlavy.

Své síly a dovednosti měli poměřit s dalšími pěti družstvy z kraje Vysočina (SŠPT A Jihlava, Gymnázium Třebíč, VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, Gymnázium Chotěboř, SŠS Jihlava).

V běhu na 100m nás reprezentovali František Janů (PO2), Tomáš Mazáč (MSD3) a Jan Mimra (TE3). Všichni tři závodníci ve svých rozbězích doběhli jako druzí. Čas Tomáše (12,16s) byl třetím nejlepším v této disciplíně.

Na start běhu na 400m se postavili Luboš Kotek (OZS3) a Lukáš Václavík (PO2). Oba si vylepšili časy z okresního kola.

Na startovní listině nejdelšího běhu soutěže, tedy běhu na 1500m byli Matyáš Horníček (STD4) a Martin Pekárek (KDT2). Matyáš byl se svým časem (4:49,68) těsně čtvrtý. Martin si svůj čas z okresního kola vylepšil o 30s.

Poslední běžeckou disciplínou byla štafeta 100-200-300-400m. Naší štafetu tvořili stejně jako v Pelhřimově František Janů, Tomáš Mazáč, Luboš Kotek a Jan Mimra. Jejich čas 2:16.63 byl třetím nejlepším.

Adam Vaš (ST2), Martin Pekárek (KDT2) a Matěj Franc (TE3) bojovali za naše družstvo ve skoku vysokém. Adam s Martinem si vylepšili výkony z pelhřimovského klání. Adam stejně jako ostatní dva nejlepší skokani, překonal laťku ve výšce 180cm a vybojoval druhé místo v tomto sektoru.

Další tři skokani (Tomáš Mazáč – MSD3, Adrián Hlava – Z3, Jan Mimra – TE3) bodovali ve skoku dalekém. Tomáše s jeho skokem o délce 5,80m překonali pouze dva soupeři.

V koulařském sektoru za nás vrhali Martin Novotný (AUZ3) a František Janů (PO2). Martin svým vrhem (11,68m) tuto disciplínu vyhrál. František, který také překonal 11 metrovou hranici, byl čtvrtý.

Postup na republikové finále si z Jihlavy odvezlo družstvo SŠPT A Jihlava (8 511 bodů), druzí byli žáci z Gymnázia Třebíč (8 261 bodů) a výborné třetí místo vybojovali atleti ze SPŠ a SOU Pelhřimov (7 702 bodů).

Všichni výše jmenovaní závodníci si zasluhují poděkování za výbornou reprezentaci školy.