Logo

Účast na finále celorepublikové soutěže OfficeArena 2017 v Praze

V úterý 9. května 2017 se v sídle společnosti Microsoft ČR v Praze konalo celorepublikové finále soutěže OfficeArena 2017. Poprvé i s naší účastí. Mezi čtrnáct nejlepších z Česka v kategorii B (střední školy) postoupil Filip Hromádko z třídy IT3.
Účast na finále celorepublikové soutěže OfficeArena 2017 v Praze

Všichni soutěžící včetně Filipa postupně prošli školním kolem, které bylo zaměřeno na vyřešení problémového úkolu z praxe na téma „Školní televize“. Soutěžící mohli využívat libovolných nástrojů Microsoft Office. Poté následoval postup do krajského kola, kde Filip řešil úkol, jenž navazoval na školní kolo, a musel používat nástroje a funkce Microsoft Office přesně uvedených v zadání. Ve finálovém kole pak soutěžící obhajovali závěrečnou prezentaci a porota zjišťovala jejich prezentační dovednosti.

Následně odborná porota vyhlásila první tři místa z obou kategorií (ZŠ, SŠ). Filip se bohužel na medailových pozicích neumístil. Přesto si z Prahy odvezl hodně zkušeností. Během soutěžního klání měl možnost absolvovat komentovanou prohlídku prostor nově zrekonstruované budovy firmy Microsoft a odnesl si i něco z přednášek o tom, jak správně prezentovat, jakých chyb se v Office aplikacích vyvarovat a jaké novinky přináší nejnovější verze produktů Office.

Filipovi děkujeme za vzornou reprezentaci školy na celorepublikové úrovni.

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru