Autoopravář Junior 2023

14. 3. 2023

Dne 2. 3. 2023 se konalo na ISŠ Jihlava krajské kolo celostátní odborné soutěže AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2023. Za SPŠ a SOU Pelhřimov, pracoviště Kamenice nad Lipou se soutěže zúčastnil žák 3. ročníku učebního oboru Mechanik opravář motorových vozidel Petr Salava.

Soutěžilo se ve společné kategorii Automechanik a Autotronik. Soutěž se skládala ze tří částí – teoretické, poznávací a praktické. Náš reprezentant obsadil v kategorii Automechanik v silné konkurenci žáků 5 středních škol Kraje Vysočina vyučujících autoobory vynikající 3. místo.

Podle pravidel soutěže si tímto umístěním vybojoval účast na celostátním kole soutěže, které se uskuteční ve dnech 11. – 13. dubna 2023 v Service Training Center ŠKODA AUTO a.s. v Mladé Boleslavi. V tomto finálovém kole budou každý kraj republiky reprezentovat dva nominovaní soutěžící.

Poděkování za svědomitou přípravu a vzornou reprezentaci školy náleží nejen Petru Salavovi, ale také jeho učiteli odborného výcviku panu Lubomíru Březinovi. Oběma přejeme hodně úspěchů i v celostátním kole.