Chráníme klima v rámci Projektu 1Planet4All

7. 2. 2022

Naše škola se jako jedna ze sedmi středních odborných škol z celé České republiky aktivně zapojila do projektu Active citizens: Chráníme klima pod záštitou neziskové organizace Člověk v tísni a Ministerstva životního prostředí.

Žáci třídy 1IT se od září zabývají jedním z nejaktuálnějších celosvětových témat, tj. klimatickými změnami a jejich dopady na naši planetu. Třída se postupně propracovává metodickými pokyny, které jsou přehledně zpracovány. Tyto metodiky mají žáky naučit poznávat své osobní hodnoty, chápat a respektovat hodnoty ostatních, komunikovat o nich, kriticky myslet a pracovat s informacemi. Velkým bonusem tohoto projektu je prostor pro diskuzi o problémech a zároveň nacházení kompromisů. Výstupem a cílem tohoto projektu je pochopení nutnosti být aktivním občanem, být ochotný změnit své návyky a být nápomocen ke změnám ve svém okolí.

Celý projekt je doprovázen online kurzy o globálních změnách a jejich příčinách a možných nápravách (https://kurz-klimazmena.clovekvtisni.cz/). Každý kurz je zaměřen na jiné téma a pomáhá žákům porozumět komplexnosti této problematiky. Po absolvování osmi kurzů následuje závěrečný test. Po úspěšném absolvování testu obdrží každý žák certifikát.

23. a 24. února pojednou dva žáci společně s paní učitelkou Zahradníkovou na seminář do Prahy.

Nechme se překvapit, co naši žáci vymyslí, abychom snížili dopady klimatických změn na naše okolí...

1Planet