Další exkurze do Škoda auto

13. 3. 2024

Žáci studijního oboru Dopravní prostředky, doplněni o žáky strojírenských oborů, se dne 7. 3. 2024 zúčastnili plánované exkurze u našeho významného výrobce automobilů – podniku Škoda auto, a.s. v Mladé Boleslavi.

Od začátku se nás ujali ochotní průvodci ze Škoda auto a.s. a  jako první jsme navštívili výrobní závody.

Exkurze začala v lisovně, kde jsme viděli, jak ze svitku plechů postupně vznikají jednotlivé díly karosérie vozidla, následovala motorárna – výroba tří a čtyř válcových zážehových motorů. Následně jsme se přesunuli k montážní lince.  Zde se žáci seznámili s tím, jak se skládáním jednotlivých komponentů vytvoří kompletní automobil. Na jedné výrobní lince se vyrábějí modely Škoda Fabia, Scala a Kamiq v různých modifikacích a výbavě. Je to jistě logisticky velice náročné.

Po prohlídce výrobního závodu následovala prohlídka muzea a depozitáře. Naši průvodci nás seznámili s historií automobilky a  s vyráběnými i nikdy nevyráběnými modely vozidel Škoda. Exkurze byla zakončena návštěvou showroomu Škoda auto - prodejního místa nových vozidel. Tady žáci měli možnost prohlédnout si  a "osedat" jednotlivé v současnosti vyráběné modely.

Tato velice náročná exkurze byla úspěšná. Žáci se dozvěděli mnohé o minulosti i současnosti výroby automobilů společnosti Škoda auto Mladá Boleslav, a.s.

Ing. Jaromír Vytiska