ENERSOL 2022

22. 2. 2022

Naše škola se jako každý rok zapojila do ekologické soutěže Enersol 2022.

Enersol 2022 V letošním roce probíhal její 19. ročník. Soutěžili jsme se třemi pracemi. První - „Podpora elektromobility v České republice“ Michaela Gottlieba (třetí ročník oboru Dopravní prostředky, koordinátor práce Jaromír Vytiska).  Projekt soutěžil v kategorii Enersol a praxe. Při zpracování byla využita spolupráce s místní dopravní firmou. Další dvě práce soutěžily v kategorii Enersol a inovace - „Na obnovitelnost se musí opatrně“ Petra Hurdy (druhý ročník oboru Informační technologie, koordinátor práce Martina Zahradníková) a „Elektromobily versus spalovací motory“ Lindy Akšteinové (druhý ročník oboru Informační technologie, koordinátor práce Petr Burda).

Michael Gottlieb postoupil na krajskou konferenci ENERSOL 2022 a prezentoval svoji práci v kongresovém sále Kraje Vysočina v Jihlavě.

Soutěže se osobně zúčastnil předsedy senátu RNDr. Miloš Vystrčil, hejtmana Kraje Vysočina Mgr. Vítězslav Schrek, radního Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, RNDr. Jan Břížďala, ředitelé škol a další významní hosté. Čestným hostem byl bývalý hokejový reprezentant Jiří Holík.

Národní kolo soutěže se bude konat 24. a 25. března 2022 v Třebíči.