Ideathon 2021 – soutěž o nejlepší nápad!

3. 3. 2022

Ideathon je soutěž, ve které 2 až 4členné týmy studentů hledají inovativní řešení vybraného problému, výzvy. V tomto kole museli najít řešení během 24 hodin a obhájit ho v diskuzi s komisí složenou z odborníků. Aby byli úspěšní, museli prokázat, že jejich návrh je nejen přínosný, ale také řešitelný současnými technologiemi.

Ideathon 2021 se konal 25. a 26. února 2022 v Bystřici nad Pernštejnem s výzvami v oblastech modernizace a digitalizace ve školství, ekologie a životní styl a IoT.  Do soutěže se (i z důvodu odkladu kvůli epidemiologické situaci) účastnilo 8 týmů. Za naši školu soutěžili dva žáci 1. ročníku oboru Informační technologie, Lukáš Trkola a Martin Romanovský v kombinovaném pelhřimovském týmu s Petrem Laštovičkou a Patrikem Svobodou. Jejich práce Chytrá škola ve výzvě IoT, zaměřená na energetické úspory při provozu škol, obsadila ve své kategorii druhé místo. Týmy na pomyslných stupních vítězů obdržely hodnotné věcné ceny.

To, že podpora iniciativních studentů je důležitá pro celou naši společnost prokázala přítomnost senátora Ing. Josefa Klementa, zástupců Krajského úřadu Kraje Vysočina. Z významných partnerů soutěže jmenujme především firmy Microsoft CZ, PKS stavby a.s., IP Polná, DEL a ŽĎAS.

Upoutávka na video Ideathon 2021