Na skok u sousedů

20. 10. 2023

19. 10. 2023 se uskutečnil zájezd pro všechny dobrodružné duše a milovníky historie, kteří se rozhodli podniknout výlet do Bratislavy.

Ráno jsme se sešli na parkovišti u KD Máj a vydali se na cestu směrem k prvnímu zastavení, obci Devín. Zde jsme obdivovali Devínsky hrad, který stojí nad soutokem řeky Moravy a Dunaje. Prohlídka hradního areálu nám umožnila nejen nahlédnout do historie tohoto místa, ale i výhled na soutok obou řek.

Před polednem jsme se přemístili do Bratislavy. Naše průvodkyně, Slovenska, snažící se dobře mluvit česky, nás provedla tímto historickým městem.

Vyjeli jsme na věž UFO na Mostě Slovenského národního povstání, odkud se nám naskytl nádherný pohled na celé město. Během prohlídky města jsme např. navštívili Bratislavský hrad, kdysi královský palác, klasicistní Primaciální palác, Grasalkovičův palác (sídlo prezidenta republiky), Hviezdoslavovo náměstí, Michalskou bránu. Sochy Čumil a Schöne Naci nám přiblížily místní kolorit.

Od 15.30 hodin jsme si užili volného času na vlastní průzkum města, nákupy suvenýrů atd. Kolem 18. hodiny jsme se vydali na cestu do České republiky.