První akce v rámci projektu Ochlaďme Pelhřimov je tu!

31. 3. 2022

Dne 1. 4. 2022 udělají žáci 1IT první krok na cestě ke kvalitnímu ovzduší a lepšímu klima. Strávili jsme několik týdnů plánováním naší akce v rámci projektu Active Citizens - chráníme klima a nyní konečně přejdeme od mluvení k činům a propisky vyměníme za rýče a lopaty.

To vše se může uskutečnit především díky I. Kamenické Stavební a Obchodní Firmě S.r.o., která nám přispěla sponzorským darem a podpořila nás tak v našem snažení zlepšit prostředí, ve kterém žijeme. Zároveň bychom chtěli poděkovat SPŠ a SOU Pelhřimov a našemu řediteli za finanční podporu a možnost úpravy školy. Děkujeme!

Naším prvním úkolem bude připravit záhony, do kterých budeme moci později zasázet různé druhy trvalek a podpořit tak biodiverzitu a ochladit naše ulice v letních měsících.

V plánu máme také proměnit část střechy průmyslové školy na „zelenou střechu“. Zde bychom rádi vysázely především rozchodníky a netřesky a i tím pomohli k ochlazení. Odhodlání našemu týmu nechybí a tak se již brzy můžete těšit na další informace o našem postupu.

Mezitím vyjděte ven, nakupte pár sazeniček a upravte po dlouhé zimě své záhonky i vy, protože nyní je ten nejlepší čas!

1Planet