Soutěž v orbě středních škol - Znojmo 2023

5. 10. 2023

Dne 4. října 2023 se na soutěžních pozemcích nedaleko obce Mašovice v okrese Znojmo konal 19. ročník Krajské soutěže v orbě žáků středních škol. Soutěžili žáci ze škol kraje Jihomoravského a Zlínského, z Kraje Vysočina, Slovenska a Dolního Rakouska v kategoriích dívky a chlapci. Soutěž pořádala Střední odborná škola Znojmo v rámci součásti Centra odborného vzdělávání pro zemědělství. Záštitu nad soutěží převzali hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich, předseda představenstva Agrární komory Znojmo Ing. Milan Ptáček a starostka města Znojma Ing. Ivana Solařová.

V kategorii dívek soutěžily žákyně  2. a 3. ročníku oboru Zemědělec - farmář Lucie Kochová a Julie Chadimová. Obě žákyně naši školu výborně reprezentovaly, Lucie Kochová obsadila skvělé 2. místo a Julie Chadimová 4. místo.

V kategorii chlapců soutěžili žáci rovněž 2. a 3. ročníku oboru Zemědělec - farmář, a to Martin Brýna, který se umístil na 4. místě, Jiří Vojtěch Žežulář pak obsadil 7. místo.

Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.