Vysočina Education Festival 2021

25. 10. 2021

Ve dnech 22. a 23. 10. 2021 se naše škola zúčastnila přehlídky oborů středních škol Vysočina Education Festival, který se konal v Cityparku v Jihlavě.

Jednotlivé školy z Vysočiny zde nabízely přehled toho nejlepšího ze svých studijních a učebních oborů. Naše škola se tak prezentovala v oblasti technických oborů obory Elektrikář a Mechanik elektrotechnik a v oblasti služeb oborem Oděvní technik.

Návštěvníky festivalu nejvíce zaujal robot sestavený ze stavebnice Lego Mindstorms, který skládal Rubikovu kostku. Odborněji zaměření návštěvníci se pak zajímali i o ukázky výuky pneumatiky a o frézku pro výrobu plošných spojů mechanickou cestou.

Stejný zájem byl i o práci našich děvčat z oboru Oděvní technik. Zaujalo zejména korálkování a výroba náramků z papíru a izolepy. Stranou nezůstala ani ukázka šití ekosáčků.

Vzhledem k omezené ploše pro jednotlivé školy, nebylo možné představit všechny obory, které každá škola nabízí. Zájemci o studium na naší škole proto mohou využít Mozaiky středních škol, kde budou již zastoupeny všechny obory. Akce se koná v úterý 2. listopadu 2021 v KD Máj a je spojená i se dnem otevřených dveří na SPŠ a SOU.