Vysočina Education Festival 2023

18. 10. 2023

Ve dnech 13. a 14. 10. 2023 se naše škola již potřetí zúčastnila přehlídky oborů středních škol Vysočina Education Festival, který se konal v Cityparku v Jihlavě. Celý festival byl koncipován tak, že jednotlivé školy z Vysočiny zde nabízely přehled toho nejlepšího ze svých studijních a učebních oborů. Naše škola se prezentovala v oblasti technických oborů obory Elektrikář a Mechanik elektrotechnik a v oblasti služeb oborem Oděvní technik.

Žáci oborů Elektrikář a Mechanik elektrotechnik předváděli ukázku výroby plošných spojů mechanickou cestou pomocí frézování. Malí návštěvníci si pak zase mohli vyzkoušet zapojit jednoduchý elektrický obvod. Největší radost měli z klasického domovního zvonku, který po stisknutí tlačítka docela dost nahlas zvonil a z barevného LED pásku, který podle zapojení měnil barvy.

Stejný zájem byl i o práci našich děvčat z oboru Oděvní technik, zastupujících na festivalu sektor služeb. Dívky předváděly praktické ukázky šití a práci se střihy. Také měly vystaveny některé své modely, které si ušily na praxi. Nezapomnělo se ani na nejmenší návštěvnice naší expozice. Ty si mohly vyzkoušet navrhnout svůj model. A kdo ví, třeba se z nich jednou stanou slavné módní návrhářky.

Vzhledem k omezené ploše pro jednotlivé školy a koncepci celého festivalu, nebylo možné představit všechny obory, které naše škola nabízí. Zájemci o studium tak mohou využít Mozaiky středních škol, kde již budou zastoupeny všechny u nás vyučované obory. Akce se koná v úterý 7. listopadu 2023 v KD Máj a je spojená také se dnem otevřených dveří na SPŠ a SOU Pelhřimov. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.