Vysočina Education Festival

31. 10. 2022

Ve dnech 21. a 22. 10. 2022 se naše škola zúčastnila přehlídky oborů středních škol Vysočina Education Festival, který se konal v Cityparku v Jihlavě. Celý festival byl koncipován tak, že jednotlivé školy z Vysočiny zde nabízely přehled toho nejlepšího ze svých studijních a učebních oborů. Naše škola se prezentovala v oblasti technických oborů obory Elektrikář a Mechanik elektrotechnik a v oblasti služeb oborem Oděvní technik.

Návštěvníky festivalu nejvíce zaujal robot sestavený ze stavebnice Lego Mindstorms, který skládal Rubikovu kostku. Několik návštěvníků ji ale dokázalo složit rychleji. Odborníci se pak zajímali i o ukázku výroby plošných spojů mechanickou cestou pomocí frézování. No a malým návštěvníkům udělal největší radost pingpongový míček popsaný jejich jménem EggBotem, robotem na popis vajíček, míčků apod.

Stejný zájem byl i o práci našich děvčat z oboru Oděvní technik. Zaujala zejména ukázka šití a návrhy nevšedních módních doplňků, jako byla třeba kabelka ze starých vinylových LP desek a náramky vyrobené z papíru a izolepy. Nechybělo ani korálkování, které zaujalo ty nejmenší návštěvníky.

Vzhledem k omezené ploše pro jednotlivé školy nebylo možné představit všechny obory, které každá škola nabízí. Zájemci o studium na naší škole proto mohou využít Mozaiky středních škol, kde budou již zastoupeny všechny obory. Akce se koná v úterý 1. listopadu 2022 v KD Máj a je spojená i se Dnem otevřených dveří na SPŠ a SOU.