Znovu v Bratislavě

28. 5. 2024

Naše škola se nedávno zúčastnila výměnného pobytu v Bratislavě s SOŠ IT BA. Byl to úžasný zážitek plný nových zkušeností.

První den:
Po příjezdu jsme se ubytovali na místním internátu a hned poté vyrazili na prohlídku Bratislavy. Prošli jsme se podél Dunaje, viděli jsme ikonický most s UFO na vrcholu, prošli jsme centrem a nasedli na vláček, který nás provezl krásami Bratislavy. Nakonec nás vláček vyvezl na bratislavský hrad, odkud byl nádherný výhled do okolí.

Druhý den:
Vyrazili jsme na prohlídku vodního díla Gabčíkovo, kde nám ukázali, jak fungují komory na zdvíhání lodí. Odpoledne jsme se opět vrátili do Bratislavy, navštívili Slavín a poté prezidentskou zahradu.

Třetí den:
Ráno jsme se věnovali 3D modelování a ukázali nám CNC stroje. Také jsme se učili programovat pomocí platformy Arduino a sestavovali jsme robotickou ruku. Poté jsme znovu prošli centrum Bratislavy, viděli jsme budovu slovenského rozhlasu a navštívili největší obchodní centrum v Bratislavě a okolí – Eurovea.

Volný čas:
Kluci ve svém volném čase nelenili a věnovali se mnoha aktivitám, které nám byly k dispozici – od stolního tenisu, posilovny až po fotbal s místními chlapci.

Poslední den:
Zhodnotili jsme celý pobyt a plní zážitků a spokojenosti jsme se vrátili domů. Klukům se výměnný pobyt velmi líbil, byla to pro ně příjemná zkušenost a potkali jsme mnoho milých a vstřícných lidí.

Děkujeme škole za tuto úžasnou příležitost a těšíme se, až budeme moci naše přátele z Bratislavy přivítat u nás s otevřenou náručí!