Logo

Proč ne praxe ve Španělsku? (2017/2018)

V rámci programu Erasmus+, v aktivitě Mobilita žáků a pracovníků v odborném vzdělávání a přípravě bude naše škola ve školním roce 2017/2018 realizovat projekt s názvem „Proč ne praxe ve Španělsku?“.

Začátek projektu je naplánován na 1. 9. 2017. S garanty jednotlivých oborů a po poradě vedení školy jsme vybrali dvě skupiny složené z různých studijních a učebních oborů žáků školy z druhých a třetích ročníků:

1.běh (3. 12. - 16. 12. 2017)

  • 5 žáků studijního oboru Informační technologie
  • 2 žáci učebního oboru Elektrikář
  • 2 žáci studijního oboru Mechanik seřizovač
  • 4 žáků studijního oboru Strojírenství

2.běh (16. 4. - 29. 4. 2018)

  • 2 žáci učebního oboru Kadeřník
  • 4 žáci učebního oboru Strojní mechanik (zámečník)
  • 2 žáci studijního oboru Mechanik seřizovač
  • 5 žáků studijního oboru Informační technologie

Náplní dvoutýdenní praxe (deset pracovních dnů po 8 hodinách) bude práce ve firmách svého zaměření. Žáci oboru IT budou instalovat a udržovat internetové sítě, poskytovat IT podporu a věnovat se hardwarovému zabezpečení. Elektrikáři budou pracovat na elektroinstalacích v budovách, tedy zejména na elektrických rozvodech a zapojování světel a elektrických zařízeních. Mechanici seřizovači společně se studenty strojírenství budou umístěni ve strojírenských firmách s výrobou komponent pomocí CNC strojů. Hlavní součástí jejich práce bude obsluha a údržba různých typů CNC. Zámečníci budou také pracovat ve strojírenských firmách, jejich práce bude ale trochu odlišná - budou pilovat, vrtat a upravovat kovové součásti a díly, svařovat a přivařovat jednotlivé části. Kadeřnice budou pracovat v kadeřnictví, budou se podílet na stříhání a mytí vlasů, úklidu salonu a tvorbě účesů klientek. Všichni žáci a učni budou pracovat pod dozorem, to platí zejména pro kadeřnice stříhající klienta nebo zámečníka, bude-li zrovna svařovat, případně při obtížných činnostech u ostatních profesí. Skupiny jsou složené napříč obory školy, jako dozor pojede v jednom běhu  učitel se strojírenským zaměřením a v druhém běhu učitel s elektrotechnickým zaměřením.

Podpůrným krokem zdárné realizace projektu je jazyková a odborná příprava. Jazyková bude ve formě extra hodin angličtiny pro účastníky, odborná potom v hodinách odborných předmětů.

Související: fotogalerie, aktualita č.1, aktualita č.2, aktualita č.3

 
 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru