Projekt Nákupní vozíky - Einkaufswagen (2014)

Průběžná zpráva z projektu

9. 11. 2014

Zdravíme z Hombergu. / Příjezd, přivítání, ubytování. / Zahájení v dílnách za přítomnosti pana ředitele školy. / Seznámení se s výrobkem - nákupní vozík do mateřských škol. / Rozdělení do pracovních skupin, vzájemné seznámení žáků. / Zahájení prací. / Odpoledne exkurze do firmy Stähling - výroba nábytku.

13. 11. 2014

Probíhají dokončovací práce na nákupním vozíku pro MŠ. Žáci se opravdu snaží práci udělat perfektně, jak z hlediska truhlářského, tak designového. Protože výrobek je určen pro MŠ, musí byt produkt opracován tak, aby s ním mohly zacházet i malé děti. Komunikace mezi žáky probíhá všemi možnými způsoby, anglicko - německy, gestikulacemi. Je to zábavné a velmi motivující k dalšímu prohlubování znalostí cizích jazyků.

Včerejší praxe ve firmách, kdy naši žáci pracovali se svými kolegy přímo ve výrobě, se zdařila. Chování zástupců firem bylo velmi vstřícné a snažili se jim ukázat, co je jejich náplní, také je zapojili do práce ve výrobě.

V úterý odpoledne jsme navštívili 40 km vzdálené město Kassel, kde jsme si prohlédli zámek a jeho okolí, pak jsme prošli hlavní třídu.

Exkurze ve firmě Stähling nedaleko Hombergu byla zajímavá. Firma vyrábí nábytek zejména z dýhovaných desek. Žáci zde viděli jednu z nejmodernějších linek na povrchovou úpravu.

14. 11. 2014

V pátek proběhlo slavnostní předání 12 kusů nákupních vozíků dětem z mateřských škol z Hombergu, společný oběd a odjezd našich studentů domů.

Závěrečná zpráva

V týdnu od 9. 11. do 14. 11. 2014 se v Hombergu (Efze) na škole Reichspräsident-Friedrich-Ebert-Schule konal projekt Nákupní vozíky – Einkaufswagen.

Tohoto projektu se účastnilo 6 žáků čtyřletého oboru Operátor dřevařské a nábytkářské výroby. V mezinárodních skupinách vyráběli 12 dřevěných nákupních vozíků pro děti z mateřských škol. Náplní celého týdne ovšem nebyla jen práce. Jelikož se naši žáci velice dobře spřátelili s německými kolegy, navštívili jsme několik firem na zpracování dřeva a ve středu absolvovali naši žáci odborné praktikum ve firmách se svým kolegou z pracoviště.

Vyvrcholením celého projektu bylo v pátek slavnostní zakončení v prostorách odborného výcviku, kde si naše nákupní vozíky převzali představitelé mateřských škol z Hombergu a okolí.

Závěrem bychom rádi poděkovali za finanční podporu Českoněmeckému fondu budoucnosti, Městu Pelhřimov a panu řediteli Mgr. Pavlu Hlaváčkovi za velkou podporu tohoto projektu. Tento projekt měl nejen velký přínos pro naši další spolupráci s německými partnery, ale také nákupní vozíky udělaly radost dětem z mateřských škol.

Věra Tokarčíková, Rostislav Kostka, Lukáš Tříska

Rozvojový fond města Pelhřimov   Česko-německý fond budoucnosti