Projekt Toybox – skříňka na hračky (2023)

Mezinárodního projektu "Toybox – skříňka na hračky" se účastnilo 10 studentů oboru truhlář z německé školy Reichspräsident – Friedrich – Ebert – Schule (www.e-g-p.org), dále také 10 žáků dřevařských oborů z české Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov.

Samotný projekt probíhal v truhlářských dílnách v Křemešnické ulici SPŠ a SOU Pelhřimov. Studenti společně zhotovili 10 kusů dřevěných boxů na hračky pro děti ze mateřských škol z regionu. Zvoleným materiálem byla masivní borovice spojená na ozuby a překližka. Některé části výrobku byly zhotoveny na CNC frézce. Ve smíšených mezinárodních týmech spolupracovali 1 německý a 1 český žák. Komunikovalo se především anglicky a německy.

V pondělí proběhla prohlídka dílny, žáci se rozdělili do skupinek a společně jsme zahájili práci ve školních dílnách.

V úterý dopoledne jsme pokračovali v práci na dřevěném boxu a odpoledne jsme navštívili Muzeum rekordů v Pelhřimově, dále jsme se přesunuli do Žirovnice do Hotelu Artaban. Program jsme zakončili večer bowlingem.

Ve středu proběhl celodenní výlet do Prahy. Společným tématem bylo poznávání památek.

Ve čtvrtek dopoledne jsme hotové výrobky slavnostně předali zástupcům z mateřských škol v regionu. Odpoledne jsme navštívili specializovanou firmu. Navečer jsme ještě společně povečeřeli.

V pátek jsme vyrazili na výlet do Kamenice nad Lipou. Zde jsem navštívili školu a místní muzeum nábytku, kde jsme si prohlédli historický nábytek, především židle.

V sobotu ránu naši němečtí přátelé odjeli vlakem domů a společný program tak byl zakončen.

Velmi děkujeme za podporu panu řediteli Mgr. Hlaváčkovi, Česko-německému fondu budoucnosti, dále Kraji Vysočina a městu Pelhřimov. 

Rostislav Kostka, Lukáš Tříska, Lukáš Farka, Věra Tokarčíková, Josef Brabec, Rostislav Straka, Oldřich Spálovský

Zpráva německé strany o projektu ke stažení (.pdf, 43,1MB)
Projekt Toybox - zpráva ke stažení

Česko-německý fond budoucnosti   Kraj Vysočina