Výměnná stáž studentů IT Pelhřimov - Bratislava (2016)

Ve dnech 6. - 10. 6. 2016 se uskutečnila první část výměnné stáže studentů oboru Informační technologie. Do Pelhřimova zavítala skupina šesti žáků partnerské školy z Bratislavy, kteří s šesti našimi studenty sestavovali tři 3D tiskárny PRUSA i3.

Detaily o průběhu projektu se můžete dočíst v hodnotící zprávě našich studentů:

"První den jsme se v ranních hodinách vydali připravovat vše potřebné pro příjezd slovenských studentů. Po příjezdu jsme je provedli prostorami naší školy. Poté jsme se rozloučili a těšili se na další den.

V úterý jsme společnými silami úspěšně sestavili tři 3D tiskárny. Postupně jsme podle přiloženého návodu sestavovali jednotlivé části: osu X, osu Y, osu Z, extruder, LCD display a nakonec nás čekala elektro instalace. Při práci jsme se lépe poznali a navnadili slovenské studenty na zítřejší výlet do Prahy.

Následující den byl naplánovaný celodenní výlet do Prahy. Prohlídku hlavního města jsme započali výšlapem na vrch Petřín. Většina z nás pokračovala i na Petřínskou rozhlednu, odkud jsme díky přívětivému počasí měli pěkný výhled po okolí. Poté jsme se kolem Strahovského kláštera přesunuli na Pražský hrad, kde jsme v poledne shlédli výměnu stráže. Dále jsme přes Karlův most přešli na Staré město. Zde jsme navštívili nově otevřené Apple Museum, kde jsme si prohlédli historické i současné výrobky této světoznámé firmy. Poté následovalo osobní volno. Výlet jsme zakončili na Václavském náměstí.

Čtvrtek jsme strávili v ateliéru, kde jsme pomocí 3D grafických programů vytvářeli modely pro tisk. Celé dopoledne jsme tiskli různé 3D výrobky, od přívěšků, až po bystu slovenského ředitele. Den jsme zakončili slavnostním předáním 3D tiskárny, kterého se účastnilo vedení obou škol.

Poslední den byla naplánována návštěva muzea Rekordů a kuriozit, která slovenské studenty velice zaujala. Rozloučili jsme se a už teď se těšíme na další společně strávený týden, tentokrát v Bratislavě."

studenti IT3