Výměnná stáž studentů IT Bratislava - Pelhřimov (2016)

Ve dnech 13. - 17. 6. 2016 se uskutečnila druhá část výměnné stáže studentů oboru Informační technologie. Do Bratislavy zavítala skupina našich šesti žáků třetího ročníku oboru Informační technologie.

Detaily o průběhu projektu si můžete opět přečíst v hodnotící zprávě našich studentů:

"Po příjezdu do Bratislavy jsme měli možnost si projít areál partnerské školy a porovnat zázemí výuky IT. Po obědě jsme se vydali na prohlídku města. Odborný výklad paní průvodkyně nás seznámil s historií Bratislavy. Prošli jsme si centrum města od Národního divadla po prezidentský palác.

Úterní dopoledne nás naši slovenští kolegové zapojili do jejích výuky robotiky. Pracovali jsme ve skupinkách a měli jsme možnost si sestavit roboty LEGO Mintstorms se specifickými vlastnostmi dle daného návodu. Kromě LEGO robotů jsme si vyzkoušeli naprogramovat humanoidního robota. V odpoledních hodinách jsme se vydali na exkurzi do montážní haly slovenské pobočky firmy Volkswagen.

Následující den jsme se i přes nepřízeň počasí vydali na prohlídku vodního díla Gabčíkovo poblíž Bratislavy. Překvapila nás rozsáhlost této stavby. Odpolední program pak probíhal ve sportovním duchu. Zúčastnili jsme se přátelského turnaje ve fotbale s týmy místních školních internátů.

Na čtvrteční program jsme se těšili nejvíce. Dopoledne jsme navštívili studia televize Markíza, kde jsme měli možnost shlédnout prostory režie, newsroom nebo ateliéry pořadu Teleráno. Poté jsme se vydali na Děvínský hrad, kde jsme si připomněli společnou historii Velké Moravy a viděli jsme soutok Dunaje a Moravy. Odpoledne jsme se ze školy vydali naposled do centra Bratislavy. Zde jsme konkrétně navštívili budovu Slovenské národní rady a Bratislavský hrad.

Poslední den proběhlo závěrečné vyhodnocení naší výměnné stáže a následoval návrat domů. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit této výměnné stáže. Obohatila nás nejenom v odborných znalostech, ale i kulturně."

studenti IT3