Postav si auto – Kaipan (2015-2016)

07 » Spanilá jízda začala

Agentura Dobrý den Certifikát o vytvoření rekordu Za velmi krásného počasí začala v Pelhřimově Spanilá jízda Kaipanů.

Sedm sportovních automobilů, vytvořených v technických školách kraje, mohli lidé na náměstí nejen obdivovat, ale také si je sami vyzkoušet či vyzpovídat žáky - tvůrce automobilu. Ti převzali z rukou zástupců Agentury Dobrý den certifikát s vytvořením českého rekordu "Nejvíce studijních a učebních oborů podílejících se na výrobě automobilu".

Akce se zúčastnila řada významných hostů. Hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek a radní Kraje Vysočina pro oblast školství Ing. Jana Fialová ocenili velmi dobrou spolupráci naší školy s pelhřimovskými firmami.


06 » Spanilá jízda vozů KAIPAN!

Po úspěšném návratu z Nitry budou nadále automobily Kaipan propagovat jednotlivé školy. Nejbližší akcí je "Spanilá jízda", která začíná na náměstí v Pelhřimově! V týdnu od 23. 5. do 27. 5. 2016 budete moci shlédnout všechny automobily ve městech, které jsou sídlem stavějících škol. Během jednoho dne tak můžete vidět automobily ve dvou městech dle následujícího harmonogramu:

23. 5. 2016
– od 9:00 do 11:00 hod. PELHŘIMOV
– od 13:00 do 15:00 hod. JIHLAVA
24. 5. 2016
– od 9:00 do 11:00 hod. HAVLÍČKŮV BROD
– od 13:00 do 15:00 hod. CHOTĚBOŘ
25. 5. 2016
– od 9:00 do 11:00 hod. BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM
– od 13:00 do 15:00 hod. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
26. 5. 2016
– od 9:00 do 11:00 hod. VELKÉ MEZIŘÍČÍ
– od 13:00 do 15:00 hod. TŘEBÍČ
27. 5. 2016
– od 9:00 do 11:00 hod. MORAVSKÉ BUDĚJOVICE
– od 13:00 do 15:00 hod. TELČ

Akce se uskuteční vždy na náměstí v příslušném městě, nebo v blízkém okolí.

V Pelhřimově máme pro Vás připraven doprovodný program, který bude doprovázen živou hudbou, ukázkou vybraných řemesel, soutěžemi o dárkové předměty s tématikou KAIPAN. Přijďte se tedy podívat na automobily postavené studenty.

V tomto týdnu jsme objížděli vzdálenější základní školy, které se nebudou moci zúčastnit "Spanilé jízdy" a představovali jsme náš vůz. Všude jsme se potýkali s obrovským zájmem. Dále jsme navštívili naše partnery a sponzory, kteří přispěli na stavbu vozu. Fotografie ze základních škol najdete v galerii.


05 » Podařilo se nám dokončit vůz KAIPAN!

Slavnostně můžeme oznámit, že školní vůz úspěšně prošel homologací a odborem dopravy mu byla přidělena registrační značka 5J7 6336. Proběhlo několik málo zkušebních jízd a všude, kudy jsme s vozem projeli, upoutával velkou pozornost kolemjdoucích. Také jsme vůz nafotili na oficiální propagační materiály a některé z fotek naleznete v galerii pod článkem.

Celý tým vás zve v následujícím týdnu od 18. 4. do 24. 4. 2016 do obchodního domu CITY Park JIHLAVA, kde bude vystaveno vedle našeho vozu dalších 6 Kaipanů, které stavěly ostatní školy Kraje Vysočina. Elegance a maximální výbava "Laurin & Kliment" – to je náš vůz. Přijďte se osobně přesvědčit a podpořit nás v anketě o nejhezčí vůz do obchodního centra.

Děkujeme všem sponzorům, žákům a zaměstnancům, kteří se podíleli na stavbě vozu!


04 » Jsme na cílové rovince!

Úspěšně jsme namontovali elektroinstalaci a podařilo se nám nastartovat motor. V týdnu před Velikonocemi jsme na voze Kaipan rozpracovali čalounění interiéru a z lakovny firmy NEZA Pelhřimov s. r. o. odvážíme nalakované díly karoserie.

Kaipan se rýsuje

V následujících 14 dnech auto dokončíme a absolvujeme otypování vozu a homologaci. Chtěli bychom vás upozornit, že vůz bude v týdnu od 18. 4. do 24. 4. 2016 vystaven v obchodním domě CITY Park JIHLAVA, kde bude možnost všechny vozy ohodnotit v anketě o nejhezčí a nejlépe zpracovaný vůz. Budeme velice rádi, pokud si najdete čas a podpoříte nás.

První větší zatěžkávací zkouškou projde vůz 26. 4. 2016, kdy po vlastní ose pojede na Slovensko do Nitry, kde se koná výstava "Mladý tvorca".


03 » Projekt pokračuje!

Projekt Kaipan


02 » Jsme vidět

O projektu se již psalo například v Pelhřimovském deníku – článek Pelhřimovští studenti si sestavují auto.


01 » Kaipan? Kaipan!

Postavit si vlastní auto je sen každého kluka. Pro tento školní rok jsme proto pro naše žáky připravili projekt "Postav si auto – Kaipan".

Z pořízeného staršího auta (Škoda Fabia II – 1,2 TSI) budou naši žáci oborů strojírenských (stavba, návrhy nových technických řešení) a oboru Informační technologie (vizualizace, propagace) stavět pod dozorem realizačního týmu automobil Kaipan. Kraj Vysočina dodal stavebnicovou soupravu sporťáku, kterou si studenti během školního roku postaví, nechají projít technickou prohlídkou, opatří SPZ a pak s ním vyrazí do běžného městského provozu.

Projekt Postav si auto je zajímavý nejen z hlediska praktické výuky studentů, ale i při rozhodování žáků základních škol při volbě svého budoucího povolání.


Podpořil Kraj Vysočina