S Krajem Vysočina na Taiwan (2024)

"Jako každoročně i letos vyhlásil Kraj Vysočina Znalostní cestu na Taiwan a protože jsou technologie mou velkou vášní rozhodla jsem se přihlásit. Po přísném výběrovém řízení jsem se dostala mezi osm vybraných studentů, s kterými jsme vyrazili do zcela odlišné země, která patří mezi nejlepší výrobce polovodičových součástek – Taiwan. Cesta byla zaměřena na rozšíření obzorů a seznámení se se světovými firmami v oblasti IT, elektrotechniky, automatizace a také politiky.

Navštívili jsme společnost jako je Advantech, TSMC nebo Easycard Corporation a získali nové vědomosti týkající se moderních technologií, umělé inteligence, IoT a budoucnosti dopravy. Měli jsme ale také možnost navštívit Ministerstvo zahraničí a dozvědět se tak více o komplikované politické situaci na Taiwanu a seznámit se s bohatými dějinami. Volný čas jsme využívali poznáváním odlišné, avšak fascinující kultury, architektury a dlouhými procházkami v hlavním městě - Taipei.

Znalostní cesta mi dala mnoho nových a cenných zkušeností do života. Ukázala mi, jak je Asie inovativní a podporuje rozvoj vědy. Ocenila jsem i nové kontakty a pohled do budoucnosti oboru IT."

Veronika Marešová 3IT