Španělsko (2017)

Od 26. 3. 2017 do 9. 4. 2017 absolvovalo 17 žáků naší školy ze tříd IT2 a IT3 stáž ve Španělsku v rámci evropského programu Erasmus+.

Společně strávili v Seville 14 dní, během kterých se učili programovat aplikace pro mobilní zařízení s operačním systémem Android. Ve volných chvílích poznávali město a podnikli výlety na Gibraltar, Cádizu a do Malagy.

Závěrečná zpráva studentů:

Byli jsme ubytováni ve městě Sevilla v hostelu Inturjoven. Ubytování bylo na dobré úrovni, personál byl velmi milý. K jídlu jsme si mohli vybrat z několika pokrmů, jak mořských plodů, tak klasických hranolek, které u nás většinou vyhrávaly. Byli jsme velmi spokojeni.

Náš dopolední a některá dny i odpolední volný čas jsme trávili návštěvami různých zajímavých míst v Seville. Obě soboty jsme byli na výletu u moře. První sobotu jsme navštívili Gibraltar, ale jen z dálky díky problémům na hranicích, proto jsme jeli do přímořského města Cádiz. I když se nevydařil začátek dne, tak se nám výlet moc líbil a odnesli jsme si z něj hodně zážitků, někteří z nás se vykoupali v Atlantiku. Druhou sobotu jsme byli v Malaze, opět u moře, kde se nám líbilo o hodně víc, a to nejen díky vyšší teplotě, ale i teplejšímu moři - zde jsme se vykoupali skoro všichni. Tento výlet byl skvělý.

Náš učitel na programování Miguel byl velmi přátelský, komunikativní a hodně nás naučil. Pomáhal nám s každým problémem, který jsme měli. Jeho metoda vyučování nám vyhovovala a byla na dost vysoké úrovni. Zdokonalili jsme se v anglickém jazyce a programování. Vybavení IT učebny bylo též na úrovni.

My, jako žáci, hodnotíme tento projekt velmi kladně a jsme rádi, že jsme mohli být jeho součástí.

Erasmus+