Za praxí do zahraničí - Irsko (2021)

Přestože COVID-19 poněkud zkomplikoval cestování, v polovině listopadu se skupina 10 zdatných angličtinářů z naší školy - studentů a studentek oborů IT, ST, MS a KD vydala v rámci programu Erasmus+ na dvoutýdenní stáž do Belfastu - hlavního města Severního Irska.

Před odjezdem museli zaslat svá CV a absolvovat online přijímací pohovor vedený paní z agentury Intern Europe, obojí samozřejmě v anglickém jazyce. Na základě pohovoru pak byli přiděleni do firem dle svého odborného zaměření.

Za sebou mají první týden pobytu - ubytování je zajištěno hostitelskými rodinami, po práci studenti poznávají krásy Belfastu i okolí a o víkendu vyrazili na výlet krajem seriálu Hra o trůny na přírodní skvost známý pod jménem Giant’s Causeway (Obrův chodník - čedičové sloupce) nedaleko městečka Bushmills, proslulého palírnou whiskey.


Druhý týden stáží našich studentů v Belfastu uběhl jako voda.

Budoucí IT specialisté Erik a Petr v neziskové organizaci ACSONI digitalizovali data a navrhovali obsah webových stránek, Honza se v softwarové firmě Get Sociable zabýval databázemi a vývojem aplikace, zatímco Martin ve společnosti Precept IT instaloval HW i SW pro koncové zákazníky. Kadeřnice Tereza se v barbershopu Skinny Isaacs’s učila moderním trendům úpravy vousů i vlasů. Mechanici-seřizovači Richard s Ondřejem pracovali ve firmě na výrobu nářadí do posiloven BLK Box, kdežto Pavel se uplatnil ve strojírenské firmě CASC. Strojaři Katka s Adamem se ve firmě Catagen seznamovali s jejich unikátní patentovanou technologií.

Kromě získané praxe a spousty zážitků si všichni odvážejí i vylepšenou schopnost komunikovat v angličtině utuženou střetem se zrádným severoirským akcentem.

Erasmus+