Kadeřník


Základní informace

Název a kód oboru:

Kadeřník
69-51-H/01

Název ŠVP:

Kadeřník

Pracoviště:

Pelhřimov - Friedova

3letý učební obor, který je určen lidem se zájmem v péči o vlasy, styling, kadeřnictví a kosmetiku. Studenti se učí mytí vlasů, masáži vlasové pokožky, stříhání, tvarování vlasů, odbarvování, tónování, barvení a melírování vlasů, tvorbu společenských účesů, holení vousů a úpravě knírů a plnovousů. Kromě toho jsou součástí výuky také základy kosmetiky.

Je tento obor pro tebe?

Sníš o vlastním salónu krásy? Nebo máš v plánu všem známým a kamarádům vytvořit skvělý účes? Nebo tě prostě jen baví stříhat vlasy, líčení a manikúra? Pak pojď studovat obor Kadeřník! Naplno využiješ svoji kreativitu, módní trendy budeš sledovat povinně a doma budeš mít hromadu kosmetiky pro sebe i klienty. Naučíme tě všechny potřebné dovednosti pro práci kadeřníka –střihy pro ženy, může i děti, tvorbu společenských účesů i pokročilé techniky barvení. A aby toho nebylo málo, čekají tě i základy kosmetiky, manikúry a pedikúry. Tak na nic nečekej, vezmi do ruky nůžky a prostříhej se třeba až k celebritám.

Jaké budeš mít uplatnění?

Můžeš pracovat v prestižních kadeřnických salonech, kde se setkáš s nejnovějšími trendy a technikami. A pokud z toho nemáš strach, založ si vlastní salon či moderní barbershop. Zakázky najdeš i mezi rodinou a kamarády. Na tom, jak vypadáme záleží víc a víc – a stylový účes je kritickou součástí každé vizáže. O práci se proto bát nemusíš.

Sdělení oboru:

  • Staneš se nejen kadeřníkem, ale i módním poradcem. Budeš vědět, jaký účes komu sluší a zda půjde z konkrétních vlasů vytvořit.
  • Barvení vlasů, jejich odbarvování, melírování i tónování – od jednoduchých technik po ty pokročilé. Ovládneš střih a tvorbu účesů pro ženy, může i děti. Pokud budeš chtít, můžeš se pak specializovat na konkrétní styly či techniky.
  • Svůj talent a své schopnosti si vyzkoušíš na kadeřnických soutěžích – poznáš nové lidi, nabereš hromadu inspirace a odneseš si hezké ceny.
  • Naučíme tě tvořit společenské účesy, kterými uděláš radost každé nevěstě i ženichovi.
  • Připravíme tě i na samostatné podnikání, pokud si budeš chtít jednou otevřít vlastní salon nebo studio.
  • Ovládneš techniky masáže vlasové pokožky, za které ti klienti budou rádi platit.
  • Jde o obor s hromadou praxe – jeden týden tě čeká teorie, druhý týden praxe. Naučíš se tady více praktických dovedností než na maturitní oboru.
  • Naučíš se rozpoznávat problémy s vlasy a pokožkou hlavy a budeš vědět, jak na ně reagovat efektivními řešeními a péčí.
  • Naučíš se správně používat profesionální kadeřnické nástroje i produkty, takže budeš připravený na práci v jakémkoli salonu.
  • Po dokončení učebního oboru můžeš získat maturitu díky nástavbovému studiu přímo na naší škole.

Čtěte také