Práce textilních oborů

Práce textilních oborů

2024

Šijeme pro zahraničí

Tohle je Alpi - student z Turecka, který zavítal do Čech díky projektu Erasmus+. Je velkým fanouškem krejčoviny a módní návrhářství. Společně se skupinou dívek z prvního ročníku oboru Oděvní technik se podílel na tvorbě originálního outfitu, který zahrnoval navržení a ušití košile a šortek. Tento projekt byl příležitostí k prohloubení spolupráce a vytvoření týmového ducha mezi studenty. Úsměvy všech hovoří za vše.

Foto viz galerie.

Studentkám dálkového oboru Krejčí se splnil sen

Studentky dálkového oboru Krejčí si na závěrečné zkoušky zhotovily dámské sako. Splnil se tak jejich sen, naučily se konstruovat střihy a ušít si oděvy podle svých představ.

Foto viz galerie.

Maturita za rohem

Přípravy na maturity jsou v plném proudu. Už máme za sebou praktickou maturitní zkoušku. Děvčata z oboru Oděvní technik si ušila dámská saka v široké škále barev.

Foto viz galerie.

Máme nového kamaráda

V rámci projektu Erasmus jsme se spřátelily s mladým španělským studentem. Líbí se mu móda, a proto začal s našimi děvčaty spolupracovat na navrhování nových oděvů. Debaty o módě probíhají jak jinak, než v anglickém jazyce.

Foto viz galerie.

Oděvní techničky v Ditě Tábor

Navštívily jsme výrobní družstvo Dita, které existuje na českém trhu více než 60 let. Obdivovaly jsme výrobu dětského oblečení, pyžam a německých krojů. Získaly jsme tak spoustu nových poznatků i možnost nového zaměstnání.

Foto viz galerie.

Na cestě za inspirací

Vyrazily jsme pro nové tvůrčí podněty do Prahy. Nejdříve jsme navštívily Uměleckoprůmyslové muzeum, kde jsme si prohlédly vývoj módních trendů od počátku minulého století do současnosti. Vrcholem naší návštěvy byla výstava naší významné módní návrhářky Blanky Matragi. Její fascinující modely nás nepřestanou inspirovat.

Foto viz galerie.

Máme radost z nových plášťů a sukní

Děvčata 1. ročníku oboru Oděvní technik si navrhla a zhotovila první sukně a měla z nich ohromnou radost. Stejně tak děvčata 2. ročníku si ušila pracovní pláště podle svých návrhů a představ. Nechybělo ani náročné vyšívání.

Foto viz galerie.

Šití k nám patří

Sotva děvčata došila své plesové šaty, pustila se s elánem do přípravy maturitních sak.

Foto viz galerie.

2023

Šití na Vánoce

Před Vánocemi je vždy pěkný fofr. Děvčata z oboru Oděvní technik vymýšlí a zhotovují vánoční dárky pro své blízké. Jde jim to pěkně od ruky, protože to dělají s láskou a radostí.

Foto viz galerie.

Mladý módní tvůrce 2023

Jako každoročně jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže MMT v Jihlavě. Předvedli jsme 5 kolekci. I když jsme nepřivezli žádnou trofej, načerpali jsme mnoho zkušeností a inspirace pro další práci.

Foto viz galerie.

Šijeme pro svatého Martina

"Svatý Martin plášť má ze zlatých tkanin. Na oři svém v sobotu projede městem. Zlatá nit se na plášti třpytí, plášť byl ušit touto nití. Mladá krejčí nejen že na zlatém kolovrátku předla, knoflíky kutala, látku střihala, ale i sama po nocích šila. Jehly prací lámala. Nespala, nejedla, až plášť ušila. SPŠ a SOU Pelhřimov bylo to místo, odkud mladá krejčí se svým kolovrátkem byla."

za textilní obory studentky MEO3

Foto viz galerie.

Mozaika SŠ

Videa z přehlídky textilních oborů konané v rámci Mozaiky SŠ dne 7. 11. 2023 v KD Máj naleznete na stránce https://www.youtube.com/@SPSaSOUPelhrimov2/videos

V Třešti s textilem za textilem

"Tradice - kvalita - elegance" - to je slogan oděvního družstva Vývoj Třešť, předního výrobce oděvů v ČR i v EU. Jedná se o moderní komplex s dlouholetou tradic krejčovského řemesla. Na vlastní oči jsme se tam jeli přesvědčit, jak to v praxi chodí. Prohlédli jsme si šicí dílny, ale nejvíce nás upoutala žehlírna.

Foto viz galerie.

Kde všude se můžeme setkat se šitím oděvů

Je to mnohdy i na netradičních místech. Díky pozvání našich kolegů z věznice Světlá nad Sázavou jsme tak měly možnost navštívit jejich školské vzdělávací středisko oboru Šití prádla a nahlédnout i do ostatních prostor věznice.

Foto viz galerie.

Na zkušenou do Portugalska

A zase děvčata vyrazila do světa, tentokrát do portugalského města Barcelosh. Ve firmě Linha Remates, která vyrábí plavky a sportovní kalhoty, si dívky oboru Oděvní technik prohloubily svoje znalosti. Bavila je práce na dírkovacím a knoflíkovacím stroji. V Portugalsku se jim moc líbilo a byla to pro ně velmi zajímavá zkušenost.

Foto viz galerie.

I na Carrom lze vyrazit za módou

V pátek 31. 3. 2023 prezentovala naše děvčata oboru Oděvní technik své práce na módní přehlídce, která se konala v rámci doprovodného programu jarního turnaje v Carromu.

Foto viz galerie.

Nabíráme novou inspiraci

I když máme spoustu svých nápadů, nestačí.
Ve středu 29. 3. 2023 jsme vycestovaly do Prahy do exkluzivních prostor Obecního domu na výstavu naší známé návrhářky Blanky Matragi. Její kolekce opojila naše smysly. Je plná nápadů, tvarů, barev i korálků. Hned jsme se s chutí pustily do nové práce.

Foto viz galerie.

2022

Na tři krále čekají kromě nových plášťů i nové tašky

"Pláště pro tři krále pelhřimovské Charitě šijí každoročně, ale letos se jako priorita jevila jiná nezbytná kolednická potřeba, totiž tašky. Naštěstí se na poslední chvíli podařilo sehnat dostatek látek, a tak se děvčata z prvního a druhého ročníku maturitního oboru Oděvní technik Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov nakonec mohla pustit do obojího."

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Charity Pelhřimov ( https://pelhrimov.charita.cz/aktualne/na-tri-krale-cekaji-krome-novych-plastu-i-nove-tasky/).

S nadšením do Španělska

Naše děvčata v rámci projektu Erasmus odjela získávat zkušenosti do španělské oděvní firmy v Córdobě. Vyzkoušela si šití společenských šatů na flamengo, tolik typických pro španělskou kulturu. Děvčatům se ve Španělsku moc líbilo a získané zkušenosti jsou k nezaplacení.

Foto viz galerie.

 

Mladý módní tvůrce Jihlava 2022

Po dvouleté pauze jsme se s nadšením vrhly do přípravy hned 4 módních kolekcí. Zúčastnily jsme se totiž celostátní soutěže Mladý módní tvůrce v Jihlavě. Ze soutěže jsme si přinesly mnoho nových nápadů, inspirací a chuť do nového tvoření.

Foto viz galerie.

 

Příští módní trend v podání prvního ročníku oděvních techniček

Děvčata 1. ročníku oboru Oděvní technik se proti sobě utkala v soutěži inspirované sérií "Příští módní trend".
Jejich úkolem bylo během 3 dní vytvořit originální společenskou sukni a na závěr ji prezentovat před přísnou porotou. Výsledkem byly 3 krásné modely, které děvčata předvedla na skromné módní přehlídce. Foto viz galerie.

Zkoušky oboru OT

Závěrečné zkoušky i maturita za námi!

Letos poprvé jsme s děvčaty prožívaly maturitní i závěrečné zkoušky. Na 4letém maturitním oboru Oděvní technik je možnost vykonat ve 3. ročníku i závěrečné zkoušky, jako Krejčí. Všechno jsme to s úspěchem zvládly. Foto viz galerie.


2021

2021 Tříkrálové pláště

Tříkrálové pláště

"Kašparové, Melicharové a Baltazarové se těší, že po dvou letech snad opět vyrazí na koledu. Byla by velká škoda, kdyby nemohli obléct nové originální pláště, které pro ně ušily švadlenky ze Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov."

Více se dozvíte v článku Nová kolekce tříkrálových plášťů z pelhřimovského učiliště čeká na koledníky na stránkách Charity Pelhřimov.

2021 Vánoční šití

Vánoční šití 2021

Děvčata 1. ročníku si pro své nejbližší vytvořila dárky různého typu. Děvčata 2. ročníku si ušila pracovní pláště v několika kombinacích a pro své blízké si rovněž zhotovila dárky v určitě originální podobě. Foto viz galerie.

 

2021 Den otevřených dveří

Den otevřených dveří 2021

Oděvní techničky reprezentují svůj obor na MP v rámci dne otevřených dveří v Máji.

 

2021 Opět v práci

Už opět v pilné práci

Děvčata 1. ročníku se pustila s nadšením do práce a mohou se s vámi podělit o výsledek. Nejkrásnějším oceněním byla radost z prvního ušitého výrobku.

 

Tříkrálových plášťů není nikdy dost, ale šikovných švadlenek ano

2021 Tříkrálové pláště

"Výběr plášťů pro tříkrálové koledníky z regionu pelhřimovské Charity je opět bohatší. Desítky jich pro ně i tentokrát našila děvčata ze Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov, oboru Oděvní technik." Toto a ještě mnohem víc o nás napsali na stránkách Oblastní charity Pelhřimov .


2020

2020 Šití skřítků

Šití předvánočních skřítků

Žákyně 1. ročníku oboru Oděvní technik zhotovily pro své blízké dárečky v podobě skřítků.

Plasty, papír pěkně třiď, v našich šatech budeš šik

2020 Plasty & papír

aneb práce děvčat 3. ročníku oboru Oděvní technik.

Roušky opět na scéně

"Nejsi jediný na světě, pomoz téhle planetě. 2020 Roušky opět na scéně
Nasaď si tu roušku, pomoz aspoň trošku."

Každá z děvčat oboru Oděvní technik si navrhla a zhotovila svoji originální roušku.

2020 Směle do toho

Směle do toho

I když s tvorbou teprve začínáme, ušily jsme si kraťasy, a tak se nám dostávají pod kůži základy krejčoviny - Oděvní technik 1. ročník.

2020 Charita

Charita

Aneb píše se o nás v novinách...


2019

Jdeme s módou

2019 Mladý módní tvůrce

Dívky textilního oboru si nenechaly ujít příležitost setkat se s novinkami v módě. Navštívily tradiční soutěž Mladý módní tvůrce v Jihlavě. Načerpaly spoustu inspirace a zkušeností, které určitě zúročí při tvorbě oděvů.

Eko sáčky v Krtečku

2019 ekosáčky v Krtečku

I ty nejmenší děti si vytvořily svůj originální eko - sáček na potraviny pomocí razítek z brambor. O to vše se postaraly studentky oboru Oděvní technik v rodinném centrum Krteček.

Rozhýbejme Pelhřimov

2019 šití ekosáčků

V sobotu se nám v rámci akce "Rozhýbejme Pelhřimov" na pelhřimovském náměstí podařilo do šití eko sáčků zapojit i místní mládež. Tímto jsme chtěli poukázat na velkou spotřebu plastů.

Každá je jiná - originální

2019 Každá je originální

Ušít si vlastní kousek do šatníku má své kouzlo. Děvčata oboru Oděvní technik si zhotovily mikiny podle vlastního návrhu. Při tvorbě využily znalosti a dovednosti získané v prvním ročníku.

Inspirativní setkání s názorem mladé generace na současnou módu

2019 Zlatá jehla Prostějov

Ani letos jsme nechyběli na soutěži mladých návrhářů Zlatá jehla v Prostějově. Ve čtvrtek 16.5.2019 proběhl 18.ročník soutěže. Byl věnován tvorbě žáků, kteří se zapojili do výtvarné, fotografické či enviromentální soutěže.V rámci programu organizátoři představili historii Zlaté jehly. Modelky předvedly vítězné kolekce z minulých ročníků i kolekce současných mladých umělců. Akci zpestřilo taneční a pěvecké vystoupení a literární příspěvky studentů Střední školy Art Econ - pořadatelé soutěže. Při zpáteční cestě jsme si osvěžili vědomosti z dějepisu a zastavili se u Mohyly míru, která je historický spojena s bitvou u Slavkova.

V Krtečku to žije!

2019 centrum Krteček

Měly jsme tu příležitost strávit středeční dopoledne v rodinném centru Krteček. Zatím, co si děti hrály, žákyně oboru Oděvní technik vyráběly společně s maminkami velikonoční dekorace.

Děvčata oboru Oděvní technik se inspirovala v Brně

2019 Kabo - Styl - Brno

Na mezinárodním veletrhu módy, obuvi a koženého zboží Kabo - Styl - Brno jsme zmapovaly všechny podstatné trendy v našem oboru, shlédly prezentace firem a jejich produktů, získaly nové informace a omrkly konkurenci.


2018

Návštěva z modelingové agentury

2018 Modelingová agentura

V pondělí 10. 12. nás navštívily dívky z modelingové agentury, které nás posunuly na novou úroveň módních přehlídek. Dajana, Lucka a Anny nám předvedly profesionální modeling.

Pláště pro Tři krále

2018 Charita

Letos, jako i každý rok, jsme ušily pláště pro Tři krále. Děkujeme Charitě za tuto příležitost přispět na dobrou věc.

Oslavy 100. výročí založení ČR

2018 Výročí ČR

V neděli 28. 10. 2018 probíhaly v našem městě oslavy 100. výročí založení České republiky. Ani my jsme nemohli chybět. Děvčata našeho textilního oboru za spolupráce učitelky odborného výcviku p. Marešové navrhla a vyrobila kolekci šatů v barvách české vlajky, kterou předvedla na pelhřimovském náměstí. I přes nepřízeň počasí se přehlídka modelů vydařila a děvčata sklidila velký úspěch.

říjen 2018

Další akcí bylo vystoupení našich děvčat na Mozaice v Jindřichově Hradci, kde představila obor Oděvní technik základním školám.

září 2018

Už jsme se zase rozjely. Od září totiž máme obor Oděvní technik v novém provedení - ve 3. ročníku si děvčata udělají výuční list a potom pokračují do 4. ročníku, kde zakončí studia maturitní zkouškou.

Naše děvčata nezahálejí, už druhý zářijový týden vystoupila s módní přehlídkou na Dnech otevřených dveří v Kamenici nad Lipou ve firmě Edscha.


2017

Třem králům šijeme pláště

2017 Tříkrálová sbírka

Pod vedením paní Dagmar Marešové, mistrové oboru Oděvní technik - návrhář šijeme v těchto dnech pláště pro koledníky lednové tříkrálové sbírky.Tu už tradičně v celém okrese Pelhřimov díky desítkám dobrovolníků pořádá Oblastní charita Pelhřimov.

Kroužek šití – "Šití, určitě tě chytí"

2017 Kroužek šití

Na naší škole proběhlo první setkání kroužku šití, v plně zařízených prostorách školy, včetně materiálového a technického vybavení. Zájemkyně si pod vedením lektorky s dlouholetou zkušeností a hlavně zapálením pro módu budou moci rozvíjet dovednosti v oblasti šicích prací, ale hlavně si samy vytvoří řadu úžasných věcí.
Oděvy i oděvní doplňky, jako tašky, kabelky, šperky, pásky či hračky budou vznikat vždy v úterý v podvečerních hodinách a všichni se zájmem o proměnu starého trička v módní hit či proměnu starých džín na super tašku, jsou srdečně zváni.

Kroužek je určen žákům ZŠ a SŠ z Pelhřimova a okolí. Bližší informace na mailu: maresova.dagmar@spssou-pe.cz

květen

2017 Zlatá jehla Prostějov

Ve čtvrtek 8. května jsme se jako každoročně zúčastnili mezinárodní soutěže Zlatá jehla v Prostějově. Kromě České republiky přijeli i žáci ze Slovenska a Rakouska. Soutěžili jsme v kategorii Knoflík. Krédem našich děvčat je ,,Buď v pohodě, buď knoflík."

květen

2017 Výroba doplňků

4.5.2017 naše děvčata předvedla zaměstnancům Kraje Vysočina ruční výrobu oděvních doplňků z korálků na tkalcovských stavech.

duben

2017 Spolupráce DUP

Spolupráce s výrobním družstvem DUP - při souvislé praxi našich děvčat, jsme navázali velmi dobré vztahy s pracovníky i vedením družstva. Z darovaných zbytků materiálů jsme vytvořily několik zajímavých modelů tašek.

březen

2017 Praktické maturity

Naše děvčata oboru Oděvní technik - návrhář se pečlivě připravují na praktickou maturitní zkoušku. Jejich tématem je dámské sako s podšívkou doplněné sukní nebo kalhotami. Svou práci budou obhajovat při ústní maturitní zkoušce v květnu.

leden

2017 Tříkrálová sbírka

Mladé návrhářky ušily kostýmy pro Tři krále. Studentky 3. ročníku oboru Oděvní technik - návrhář, jako každý rok, ušily pro Tříkrálovou sbírku tradiční kostýmy. S oblastní Charitou spolupracujeme dlouhodobě. Dělají dobrou věc a my jsme rády, že jsme jim k této akci pomohly.


2016

říjen

Blíží se zima, proto šijeme oblečky pro naše domácí mazlíčky.

září

2016 Oděv a textil Liberec

15. září jsme se zúčastnili už třetího ročníku soutěže Oděv a textil v Liberci. Představili jsme se ve čtyřech kolekcích. Nejvíce se líbila kolekce Punk Fashion.

červen

Exkurze do firmy Pleas a.s. Havlíčkův Brod - v úterý 14. 6. 2016 naše oděvní techničky zavítaly do textilní firmy Pleas. Poznatky, které získávají ve škole, si ověřily v praxi. Ve firmě se vyrábí spodní prádlo, trička, lůžkoviny apod. pro náš i zahraniční trh. Děvčata poznala výrobu od prvopočátku, až do finálního výrobku. Cestu zpět jsme si zpestřily návštěvou Haškovy Lipnice, kde jsme si prohlédly tamní pamětihodnosti.

květen

2016 Zlatá jehla Prostějov

Ve čtvrtek 12. května 2016 se studentky oboru Oděvní technik rozjely do Prostějova na 15. ročník módní soutěže Zlatá jehla. Děvčata, za pomoci kadeřnic z naší školy, předvedla úžasnou podívanou plnou tvůrčí fantazie, záplavy barev a materiálů. Mezi mladými návrháři z celé ČR, Slovenska a Rakouska jsme se představily ve třech kategoriích. V první – Strany a hrany – jsme s kolekcí Punk faschion získaly 5. místo, ve druhé – Divadelní představení – jsme s kolekcí Bylo- nebylo dosáhly 3. místa a ve třetí kategorii – Válka světů jsme s kolekcí Yami to hikari skončily na 6. místě. Našim děvčatům blahopřejeme a věříme, že si z Prostějova přivezla inspiraci pro další práci.

březen

2016 Přehlídka Carrom

Připravovali jsme se a pečlivě nacvičovali choreografii. Vystupovali jsme totiž s módní přehlídkou v rámci doprovodného programu na celostátní soutěži Carrom.

únor

Kostým pro Hectora Barbossu - kostým vytvořily šikovné studentky druhého a třetího ročníku oboru technik – návrhář. Děkujeme všem za spolupráci.

leden

Studentky 3. ročníku oboru Oděvní technik – návrhář zhotovily již tradičně 30 kostýmů pro Tři krále. Kostýmy využije Oblastní charita Pelhřimov pro každoroční Tříkrálovou sbírku, která probíhá od 1. do 14. ledna 2016.


2015

prosinec

Předvánoční čas jsme věnovaly tvorbě dárečků. Mamince se hodí do kuchyně chňapka, tatínkovi zase ozdoba na láhev. Také předvánoční posezení s občerstvením navodí atmosféru vánoc.

3. prosince jsme jako každoročně soutěžili na MMT v Jihlavě a to v těchto kategoriích: – bublinková mánie / oděv z netradičních materiálů – procházka po červeném koberci / společenské oděvy

říjen

Ve středu 21.10.2015 proběhla v Českých Budějovicích burza škol pod názvem Vzdělání a řemeslo. Naše modelky již tradičně předvedly své výrobky v módních kolekcích.

září

24. 9. 2015 se konala v Liberci soutěž Oděv a textil. Prezentovali jsme se s kolekcí Codlines. V kategorii Burda Styl jsme získali 2. místo. To znamená, že se naše kolekce objeví na stránkách módního časopisu Burda.

květen

2015 Zlatá jehla Prostějov

Naše oděvní návrhářky vyrazily 14. května 2015 do Prostějova na mezinárodní soutěž Zlatá jehla. Prezentovaly svoji novou kolekci v kategorii Čárový kód pod názvem Codeline. Modely byly inspirovány myšlenkou „všude ho vidíme a ani ho nevnímáme“. Naše děvčata se umístila na skvělém 3. místě, přičemž soutěže se účastnilo 13 škol z Čech a Slovenska. K úspěchu moc gratulujeme!

březen

2015 Přehlídka Carrom

Ve dnech 27. a 28. 3. 2015 se konal na SPŠ a SOU Pelhřimov turnaj mistrovství ČR Juniorů ve hře Carrom. Jako už tradičně jsme předvedli své kolekce formou módní přehlídky.

březen

2015 Korálkování

Ve dnech 11. – 13. 3. 2015 naši školu navštívili designéři – korálkáři ze čtyř zemí – Maďarska, Bulharska, Chorvatska a Rumunska. Tato návštěva proběhla v rámci projektu „Beaded jEUwelry from traditional costume to the market“, který je organizovaný o. s. Hodina H. Do projektu jsou zapojena děvčata oboru Oděvní technik – návrhář. Ve spolupráci se zahraničními výtvarníky děvčata vytvořila řadu korálkových šperků. S korálky mají již určité zkušenosti z předchozích workshopů v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Na závěrečném setkání jsme společně uspořádali výstavu vytvořených děl z korálků v prostorách freskového sálu zámku pánů z Říčan. Program spojený s výstavou jsme oživili módní přehlídkou. Kolekce si vytvářela děvčata v rámci odborného výcviku ve škole, samozřejmě byly doplněny šperky z korálků. O projektu již psali i v Pelhřimovském deníku.

únor

23. 2. 2015 se děvčata 1. a 2. ročníku studijního oboru Oděvní technik podívala na mezinárodní veletrh módy, obuvi a koženého zboží KABO – STYL do Brna. Veletrh je jediným místem koncentrace poptávky a nabídky v módní branži pro Českou republiku, Slovensko a země střední a východní Evropy. Vystavovatelům nabízí unikátní možnost prezentovat nové kolekce v atraktivním a exkluzivním prostředí moderních pavilonů.

2015 Výrobky z papíru

leden

1. ročník si vyráběl podle vlastního návrhu batohy a kabelku z papíru.


2014

prosinec

4.12. jsme na přehlídce MMT Jihlava soutěžili v kategorii společenské oděvy a prádlo.

listopad

Příprava na celostátní soutěž MMT Jihlava.

říjen

1.10. – jako každým rokem, tak i letos jsme odjeli do Českých Budějovic na celostátní akci Vzdělání a řemeslo. Tam jsme reprezentovali naší školu i obor formou módních přehlídek.

září

2014 Kruhy z duhy

24.9. – jsme se podívali až do Liberce. Tam se konala soutěž Bez textilu by nebylo oděvu. V kategorii Takový jsem já jsme předvedli kolekci Kruhy z duhy.

Hned druhou sobotu v měsíci (tj. 13.9.) jsme vyrazili do Kamenice nad Lipou. V rámci Dne otevřených dveří ve firmě Edscha jsme předvedli své módní kolekce ve 3 přehlídkách.

červen

13. a 14. června probíhal v našem městě festival rekordů a kuriozit, naše děvčata předvedla originální dřevem zdobené šaty, které jsme vyrobili ve spolupráci s dřevařskými obory.

květen

2014 Zlatá jehla Prostějov

15.5.2014 jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže z oboru oděvního designu Zlatá jehla Prostějov. Velkou konkurencí nám byli studenti nejen z Čech, ale i Slovenska, Polska, Rakouska a Německa. Soutěžili jsme v kategorii Kruhy z duhy, naše kolekce obsadila krásné 4. místo.

duben

Příprava na mezinárodní soutěž Zlatá jehla v Prostějově.

březen

Ženy v Libkově Vodě oslavily Mezinárodní den žen módní přehlídkou.

březen

V sobotu 8. března předvedli naši žáci oboru Oděvní technik – návrhář, ve spolupráci s kadeřnicemi, svoje modely ženám v Libkově Vodě. Předvedli jsme 14 kolekcí a odměnou byl pro nás vřelý potlesk a poděkování od paní starostky.

únor

Výstava TYLEX v Kamenici nad Lipou - žákyně prvního ročníku oboru Oděvní technik se 20.2.2014 zúčastnily exkurze v Kamenici nad Lipou. Prvním a nejdůležitějším bodem byla návštěva kamenického muzea, kde probíhá výstava TYLEX. Tento výstavní projekt je připomínkou 65. výročí založení textilního závodu. Děvčata se seznámila s historií bývalého závodu, prohlédla si jednoduché výšivky na tylu a batistu i vzdušné výšivky. Exkurze byla doplněna shlédnutím nově otevřené provozovny kadeřnictví ve společenské části Domova mládeže v Kamenici nad Lipou.

Módní trendy ze světa textilu a obuvi mohly obdivovat studentky oboru Oděvní technik na veletrhu Styl a KABO. Bylo na co se dívat, neboť v Brně vystavovalo více než 600 oděvních, obuvnických a kožedělných značek z 16 zemí světa. Naší pozornosti neunikla ani bižuterie a módní přehlídky dámské konfekce, spodního prádla, ale i sportovního a nočního prádla a plavek.

2014 Regiontour Brno

leden

Naše děvčata předvedla svoji práci v brněnském veletržním areálu na akci Regiontour.


2013

prosinec

2013 Mladý módní tvůrce

Dne 12.12.2013 proběhla v Jihlavě celostátní soutěž Mladý módní tvůrce. Naše děvčata oboru Oděvní technik předvedla svoje kolekce v kategoriích – společenské oděvy, klobouky a módní doplňky.

listopad

Dne 20.11.2013 jsme se zúčastnili přehlídky škol Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích. Žáci naší školy prezentovali obor Oděvní technik módní přehlídkou. Byli jsme odměněni bouřlivým potleskem.

Dne 12.11.2013 proběhla Mozaika škol v Kulturním domě v Pelhřimově a děvčata předvedla svoje modely formou módní přehlídky.

říjen

2013 Projektové dny

Žáci základních škol z Pelhřimovska navštívili v rámci projektových dnů pracoviště Odborného výcviku textilní tvorby. Studentky s učitelkou odborného výcviku p. Marešovou předvedly svoji práci formou módní přehlídky. Děvčata nezahálejí a již se připravují na celostátní soutěž Mladý módní tvůrce.

červen

V rámci Festivalu rekordů a kuriozit se naše děvčata podílela na novém rekordu – žehlení na největším žehlícím prkně s žehličkami různých druhů.

duben

Dívky oboru Oděvní technik skládaly na závěr studia praktickou maturitní zkoušku. Za úkol měly zhotovit dámské sako s podšívkou. Modely si vytvářely především pro sebe, ale mohly je předvést a pochlubit se s nimi i panu řediteli.

duben

2013 Přehlídka Carrom

5.4.2013 se konala celostátní soutěž ve hře Carrom, při níž vedle kadeřnické soutěže vystupovala i naše děvčata se svou módní přehlídkou. Předváděly jsme kabáty, společenské oděvy, prádlo, klobouky a extravaganci.

únor

2013 Dívka roku

Dne 5.2.2013 proběhla soutěž Dívka roku 2013. Součástí programu byla módní přehlídka, kde naše děvčata prezentovala svoje výrobky.

leden

Mladé návrhářky ze SPŠ a SOU v Pelhřimově navrhly a zhotovily kostýmy pro Tři krále. Stává se již tradicí, že se děvčata oboru Oděvní technik – návrhář podílí na charitativní akci Tříkrálová sbírka. Navrhla a vytvořila pláště a turbany, zapojila vlastní fantazii na jejich ozdobení. Děvčata práce bavila – využila při ní svých dosavadních znalostí a zkušeností, které získala v průběhu studia na naší škole.


2012

prosinec

Děvčata připravují modely na soutěž Mladý módní tvůrce Jihlava a zároveň si šijí společenské šaty na svůj maturitní ples.

listopad

2012 Vzdělání a řemeslo

23.11.2012 – jsme navštívili akci Vzdělání a řemeslo. Prezentovali jsme náš obor Oděvní technik, a to módní přehlídkou.

6.11.2012 – naše děvčata předváděla svoje modely na Mozaice v KD Máj.

říjen

V rámci projektových dnů navštívili naše textilní pracoviště žáci 9. tříd z okolních základních škol.

září

2012 Den otevřených dveří Edscha

8.9.2012 se konal Den otevřených dveří ve společnosti Edscha v Kamenici nad Lipou – naše děvčata zde předváděla svoje modely ve dvou přehlídkách.

červen

2012 Odborná praxe LIWA

Děvčata byla na odborné praxi ve firmě LIWA.

květen

2012 Zlatá jehla Prostějov 10.5.2012 jsme se vydaly do Prostějova na mezinárodní soutěž Zlatá jehla, které se zúčastnily čtyři země – Rakousko, Polsko, Slovensko a Česko. Soutěžili jsme s kolekcí v kategorii Absurdní realita, v níž jsme se umístily na 4. místě ze 14 škol. Modní přehlídku jsme si moc užily a přivezly si nové nápady a inspirace.

duben

Studentky třídy OV3 navštívily výstavu slavné návrhářky Blanky Matragi. Krásný den jsme také využily k prohlídce historického centra Prahy.

2012 Dívka roku

únor

Dne 15.2 jsme se zúčastnili modní přehlídky v Pelhřimově na soutěži Dívka roku.


2011

prosinec

2011 Mladý módní tvůrce Jihlava

Dne 13.12.2011 se konala celostátní soutěž Mladý módní tvůrce Jihlava. Soutěžili jsme ve třech kategoriích: volná mladá tvorba, Tonak, sportovní oděvy a prádlo.

listopad

2011 Mozaika škol

Studentky 3. ročníku oboru Oděvní technik předvedly svoje modely 8.11.2011 při módní přehlídce v rámci Mozaiky škol

květen

Dne 12.5.2011 se studentky 2. ročníku oboru Oděvní technik zúčastnily mezinárodní soutěže Zlatá jehla Prostějov. Soutěžily jsme v kategorii „A touha v tobě, dálkou zvaná...“. Kolekce se jmenovala Jaro za polárním kruhem.

březen

Dívka roku – modní přehlídka – vystoupení


2010

prosinec

Dny Otevřených dveří – modní přehlídky

listopad

Mladý modní tvůrce Jihlava – soutěž

Mozaika – Máj – modní přehlídka

září

Hospodářská komora – modní přehlídka

Vzdělání a řemeslo – modní přehlídka

květen

Zlatá jehla Prostějov – účast na mezinárodní soutěži

březen

Dívka roku – modní přehlídka – vystoupení


2009

prosinec

Dny Otevřených dveří – modní přehlídky

listopad

Mladý modní tvůrce Jihlava – soutěž

Mozaika – Máj – modní přehlídka

září

Hospodářská komora – modní přehlídka

Vzdělání a řemeslo – modní přehlídka

květen

Zlatá jehla Prostějov – účast na mezinárodní soutěži

únor

Kabo-Styl Brno – shlédnutí modních oděvů a modních přehlídek profesionálů


2008

prosinec

Dny Otevřených dveří – modní přehlídky

listopad

Mladý modní tvůrce Jihlava – soutěž

Mozaika – Máj – modní přehlídka

září

Hospodářská komora – modní přehlídka

Vzdělání a řemeslo – modní přehlídka

květen

Zlatá jehla Prostějov – účast na mezinárodní soutěži

únor

Kabo-Styl Brno – shlédnutí modních oděvů a modních přehlídek profesionálů


2007

listopad

Mladý modní tvůrce Jihlava – soutěž

září

Dny otevřených dveří – Edscha Kamenice nad Lipou – modní přehlídka

Agrární dny v Pelhřimově – modní přehlídka

Vzdělání a řemeslo České Budějovice – modní přehlídka

Kulturní středisko Třešť – modní přehlídka

listopad

Mladý modní tvůrce Jihlava – soutěž